Program

středa 29. srpna 2018 - 20.00

ŽAS - Ženské nebe (Kabaret)

Divadelní představení Ženského Amatérského Spolku opět Pod kamennou žábou.

Divák jistě pochopí, že název inscenace Ženské nebe odkazuje na České nebe DJC. Zatímco České nebe je kromě babičky (neboť "Božena Němcová je neprůchodná") ryze mužská záležitost, Ženské nebe je plné vzácných a výjimečných žen. Ač to možná tak nevypadá, vzhlížíme s úctou a obdivem (a s faktografickou přesností) k oněm velikánkám, abychom z nadhledu ukázaly samy sebe. A proč jsme zvolily kabaret? Protože nikdy není pozdě začít zpívat, tančit a hrát. 

čtvrtek 6. září 2018 - 18.00

Studio Dell´arte - Romeo a Julie aneb Kašpárek v Londýně

Tato verze slavné divadelní hry pobaví (kupodivu) opravdu každého. Děti, rodiče, babičky i dědečky :-))

Kdo by neznal slavný příběh o tragické lásce Romea a Julie? Jak už pravil klasik a autor této tragedie: což byl kdy příběh těžších běd a vin než příběh Romeův a Juliin?? Ovšem chopí-li    se tohoto tématu Studio dell´arte, stává se rázem z tragedie komedie. A tak do londýnského divadla The Globe přibude k velkým postavám tohoto dramatu Kašpárek a trochu veselejší pohled "na věc". Sem tam zazní i krásná Shakespearova slova. Odpusť nám, Shakespeare...

čtvrtek 13. září 2018 - 20.00

Divadlo Víti Marčíka - Labyrint světa 

Představení pro ty, kteří stejně jako my, tohle představení stále nějak nestihli. Nebo už ho viděli, ale rádi přijdou znovu. Nebo prostě na Víťu půjdou vždy :-))

Tato inscenace vznikla po několikaletém hledání odvahy a drzosti zpracovat, zdramatizovat knihu Jana Ámose Komenského - Labyrint světa a ráj srdce.

 " Myslím, že, co je smyslem života, si musí najít každý sám... důležité je hledat a nikomu nevěřit, a když říkám nikomu, tak myslím ani mě! Když jsem já v tom věku byl, v kterém se začíná ukazovat rozdíl mezi dobrým a zlým, viděl jsem mezi lidmi rozdílné postavení, povolání, práce i předsevzetí, která dělají. Zdálo se mi potřebné, abych si dobře rozmyslel, k jaké skupině lidí bych se připojiti měl. Čím víc jsem přemýšlel, tím víc mi bylo jasné, že bych pro sebe chtěl takový život, v němž by co nejméně starostí a spěchu, co nejvíce pak pohodlí, pokoje a dobré mysli bylo. Vyšel jsem a ohlédati se počal, mysle, odkud a jak začíti."

Všudybud a Mámení provázejí Víťu Marčíka labyrintem světa, aby nakonec nalezl ráj ve vlastním srdci.